5 ترفند برای تشخیص ایرپاد اصل و فیک

ایرپادهای فیک یا همان تقلبی روز به روز بیشتر به ویژگی‌های ایرپادهای اصلی نزدیک می‌شوند و این موضوع باعث تشخیص دشوار آن می‌شود. ایرپادهای تقلبی، شاید ظاهر شبیه به ایرپادهای اصلی داشته باشند، اما کیفیت نامناسب آنها به شنوایی کاربران آسیب زیادی وارد می‌کند و به همین دلیل استفاده از آنها توصیه نمی‌شود. پس با این موارد چگونه می‌توان ایرپاد اصل را از فیک تشخیص داد؟

در ادامه این مقاله به برسی نکات مهم برای خرید ایرپاد اصل و راه‌های تشخیص ایرپاد اصل از فیک می‌پردازیم.

توجه به قسمت انتهایی هدفون ها

در هنگام تشخیص ایرپادهای تقلبی، به بخش پایینی ساقه هدفون‌ها که به باکس شارژ متصل می‌شوند دقت کنید. ایرپادهای تقلبی به دلیل کیفیت پایین، عدم ظرافت و ناهماهنگی در این قسمت کاملاً قابل تشخیص هستند. این بخش از ایرپادهای تقلبی با کیفیت پایین، فرآیند شارژ کردن آنها را نیز تحت تأثیر قرار داده و مدرت زمان لازم برای شارژ شدن آنها را نیز افزایش می‌دهد.

برای تشخیص ایرپاد اصل آن را به آیفون متصل کنید

ایفون نیز برای تشخیص ایرپادهای اصل از فیک در آخرین به‌روزرسانی iOS 16 ، قابلیتی را به سیستم عامل اضافه کرد که قادر است ایرپادهای تقلبی را شناسایی کند. در صورتی که ایرپادهای تقلبی به آیفون متصل کنید، iOS  هشداری را نمایش می‌دهد تا کاربران متوجه اصل نبودن ایرپاد و ضرر‌های آن شوند.

در این روش پس از اتصال هدفون‌ها به آیفون از طریق بلوتوث، آن را در نزدیکی گوشی نگه دارید. اگر در گوشی پیغام اخطار دریافت کردید به معنای آن است که ایرپادها کارایی مطلوب را ندارند و تقلبی هستند.

توجه به قسمت پخش‌کننده بالای هدفون

دیفیوزر یا پخش‌کننده صدا کنار هدفون‌ها قرار دارد. این بخش شبیه یک خط گرد است که برای توزیع صدا استفاده می‌شود. در ایرپادهای اصلی، دیفیوزرها از کیفیت و ظرافت بالایی برخوردارند. اما در ایرپادهای فیک، علاوه بر این که ابعاد ناهمسانی دارند، از جنس پلاستیک نامرغوبی نیز ساخته شده که از رنگ آن می‌توانید تشخیص دهید.

توجه به پورت شارژ برای تشخیص ایرپاد اصل از فیک

پورت شارژ که در قسمت زیر جعبه قرار دارد را نگاه کنید؛ دور ورودی لایتنیگ حاشیه فلزی بسیار نازکی است که در ایرپادهای اصلی برا خلاف ایرپاد‌های فیک با ظرافت و کمترین ضخامت طراحی شده به طوری که در برخی مواقع حتی این پورت به‌طور کامل با استانداردهای طراحی نمی‌تواند سازگاری داشته باشد و در نتیجه، کابل لایتنینگ به ایرپادها متصل نمی‌شود.

سنسورهای لمسی بهترین راه تشخیص ایرپاد فیک

یکی از اسان‌ترین روش‌ها برای تشخیص ایرپاد فیک توجه به سنسورهای لمسی روی ساقه هدفون‌های ایرپاد پرو است. چراکه در ایرپاد‌های فیک به دلیل قیمت بالا بجای سنسور لمسی اغلب یک دکمه استفاده می‌شود که برای عملکرد نیاز به فشار بیشتری دارند. اما این سنسورها در ایرپادهای اصلی به طور کاملا لمسی عمل می‌کنند.

برسی دقیق کیس برای تشخیص ایرپاد اصل و‌های کپی

نگاهی به کیس ایرپاد بیندازید همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید

 

 

در نمونه‌های فیک دکمه پاور برجسته‌تر و همچنین بالاتر از نمونه اصلی قرار گرفته است

در نمونه اصلی متن “Designed by Apple in California / Assembled in China” توسط اپل به رنگ خاکستری و پررنگ نوشته شده است.

در نمونه فیک قسمت فاصله لولا از کیفیت پاییینی برخوردار است که در تصویر کاملا مشخص است.

در نهایت برای داشتن یکی خرید ایده ال سعی کنید از فروشگاه‌های معتبر و شناخته شده استفاده کنید تا خریدی مطمئن را تجربه کنید.