برسی هندزفری بلوتوث و سیم دار

بررسی مزایا و معایب استفاده از هندزفری بلوتوث

 

تکنولوژی در حال توسعه است و هندزفری‌های سیمی را به دلیل دردسر‌هایی که دارند به هیچ عنوان نمی‌توان با هندزفری‌های بلوتوث مقایسه کرد اما هندزفری‌های بلوتوث نیز به طور کامل بی‌عیب نیستند. در این مقاله به برسی مزایا و معایب هندزفری‌های بلوتوث و هندزفری‌های سیمی می‌پردازیم.

برسی مزایای استفاده از هندزفری بلوتوث

1-حمل آسان بدون وجود سیم‌های اضافی

از مهم‌ترین مزایای هندزفری‌های بلوتوث می‌توان به سیم نداشتن آن اشاره کرد. اگر شماهم هنگام استفاده از هندزفری‌های سیم‌دار مدام به کشیده شدن آن و افتادن تلفن همراهتان فکر می‌کردید، هندزفری‌های بلوتوث مناسب شما هستند چراکه با ظاهری زیبا و بدون سیم‌های پیچیده می‌توانید در هر حالتی از آن استفاده کنید.

2-استفاده راحت در هر زمان

استفاده از هندزفری بلوتوث بسیار راحت و آسان است. به طوریکه دیگر مانند هنزفری‌های سیمی لازم نیست در هنگام مکالمه یا شنیدن موسیقی گوشی را در دستتان نگه دارید. در زمان فعالیت‌های ورزشی، هنگام رانندگی و یا هر زمان دیگری به راحتی از هنزفری بلوتوث استفاده کرده و لذت ببرید.

همچنین، با قرارگیری دکمه‌های کنترل در هندزفری، کاربر می‌تواند به آسانی موسیقی را متوقف، شروع، جلو و عقب کرده یا حتی تماس‌های خود را پاسخ دهد.

3-اتصال به دستگاه‌های مختلف

با استفاده از بلوتوث، می‌توانید به راحتی هندزفری را به دستگاه‌های مختلفی مانند تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت و دستگاه‌های دیگر متصل کنید بدون آنکه دغدغه جابجایی کابل یا سوکت را داشته باشید.

4-عملکرد حتی با فاصله

دیگر لازم نیست برای شنیدن موسیقی در فاصله‌های چند متری تلفن همراه یا لپتاپ خود را همراه داشته باشید چراکه هندزفری بلوتوث تا فاصله 8 الی 10 متری می‌تواند عملکرد خود را حفظ کنند. و این ویژگی در هندزفری‌های سیم‌دار وجود ندارد چراکه سیم‌های یک متری یا یک و نیم متری این فاصله را محدود می‌کنند.

تا اینجا درباره مزایای هندزفری‌های بلوتوث نسبت به هندزفری‌های سیم‌دار مطالعه کردیم. اما از انجا که هر محصولی معایبی نیز دارد در ادامه به معایب هندزفری‌های بلوتوث می‌پردازیم.

معایب هندزفری بلوتوث

1- امواج و اشعه:

یکی از معایب هندزفری بلوتوث، تولید امواج و اشعه است که استفاده بیش از حد آن ممکن است برای سلامتی ضرر داشته باشد. هرچند که میزان این خطرات بسیار کم است، اما هنوز هم برخی افراد ممکن است از خرید این نوع هندزفری خودداری کنند.

 

2- درد گوش:

بسیاری از هندزفری‌های بلوتوث، به دلیل طراحی نامناسب، ممکن است در استفاده طولانی مدت  باعث درد گوش شوند. که این مشکل تجربه ناخوشایندی را از هندزفری‌های بلوتوث به آنها می‌دهد.

 

3- گم شدن و سرقت:

هندزفری‌های بلوتوث، به دلیل اینکه بدون سیم هستند، ممکن است به راحتی از گم شوند و یا به سرقت بروند. به همین دلیل بهتر است در مکان‌های شلوغ و پر تردد مانند ورزشگاه‌ها، خیابان‌ها و مراکز تجاری بیشتر مراقب هندزفری خود باشید.

در نهایت، هنوز هم استفاده از تکنولوژی بی‌سیم، یعنی هندزفری بلوتوث، نمی‌تواند جایگزینی برای هندزفری سیمی باشد. با این حال، با توجه به پیشرفت‌هایی که در زمینه طراحی و تولید هندزفری بلوتوث انجام شده است، معایب این نوع هندزفری کاهش یافته و بسیاری از افراد از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

در نهایت، اگر شما قصد خرید هندزفری بلوتوث دارید، بهتر است از هندزفری‌های با کیفیت و معتبر استفاده کنید تا از معایب احتمالی آن جلوگیری شود.